Byki uciekły z gospodarstwa. Mogą być agresywne

Byki uciekły z gospodarstwa. Mogą być agresywne

POWIAT BIALSKI Trwa obława na byki, które uciekły z gospodarstwa w Nowej Kornicy w powiecie łosickim. Zwierzęta mogą być agresywne. Przed niebezpieczeństwem spotkania z jednym z uciekinierów służby przestrzegają również mieszkańców kilku gmin w powiecie bialskim.

Łosicka Komenda Powiatowa Policji apeluje o rozwagę. „Zwierzęta są przestraszone i mogą być bardzo agresywne!! Nie należy samemu do nich podchodzić!! „- czytamy w komunikacie łosickiej policji.
Ostrzeżenie dotyczy także kierowców i mieszkańców pobliskich gmin z powiatu bialskiego m.in. Leśnej Podlaskiej, Konstantynowa i Janowa Podlaskiego.
Jeśli ktoś zauważy byka, służby proszą o natychmiastowy kontakt z dyżurnym Komendy Powiatowej Policji pod nr tel. 47 707 72 00.
W środę do wieczora nie udało się odnaleźć żadnego ze zwierząt. Dzisiaj rano właścicielowi gospodarstwa wraz z lekarzem weterynarii udało się namierzyć jednego z byków, podać środek uspokajający, dzięki czemu udało się przewieźć zwierzę do gospodarstwa.
Policja bezpośrednio nie uczestniczy w poszukiwaniach, jest jednak w stałym kontakcie z właścicielem. W akcję poszukiwawczą zaangażowali się sąsiedzi mężczyzny i okoliczni rolnicy.
(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy