Brajan O. stanie przed sądem za rozboje

Brajan O. stanie przed sądem za rozboje

Brajan O. w kwietniu trafił do aresztu

MIĘDZYRZEC PODLASKI Za 20 złotych pobił do utraty przytomności 19-latka kijem bejsbolowym. Nad swoją ofiarą 20-letni Brajan O. z Międzyrzeca znęcał się kilkakrotnie. Niebawem przed Sądem Okręgowym w Lublinie ruszy jego proces.

20-letni Brajan O. pseudonim "Borys" jest bardzo dobrze znany mieszkańcom swojej dzielnicy i miejscowej policji. Oczywiście z tej nie najlepszej strony. Na swoim koncie miał już wcześniej kradzieże, włamania, wandalizm i rozboje.

Konsekwencje tych wybryków nie odstraszyły go jednak przed dokonaniem kolejnych przestępstw. Tym razem będzie odpowiadał za dokonanie trzech rozbojów, wszystkie na 19-letnim Kamilu C. z Międzyrzeca Podlaskiego. Akt oskarżenia przeciwko 20-letniemu sprawcy trafił w sierpniu do lubelskiego Sądu Okręgowego.

Brajan O. uwziął się na nastolatku. Do pierwszego ataku na Kamila doszło w marcu 2019 roku, na klatce schodowej jednego z bloków, gdy chłopak wracał do domu. Brajan nie działał wtedy sam. Napastnicy byli bardzo brutalni wobec swoje ofiary.

– Wspólnie i w porozumieniu z drugim, nieustalonym sprawcą, używając przemocy polegającej na biciu niebezpiecznym przedmiotem w postaci aluminiowego kija bejsbolowego po głowie i całym ciele oraz pięściami po twarzy, doprowadził K. C. do stanu nieprzytomności, a następnie zabrał w celu przywłaszczenia pieniądze w kwocie 20 złotych na jego szkodę, tj. o czyn z art. 280 par. 2 kk – informuje Magdalena Dobosz z biura prasowego Sądu Okręgowego w Lublinie.

Na początku kwietnia Brajan O. znowu spotkał swoją ofiarę na klatce schodowej. Miał wykrzykiwać do chłopaka: "Dawaj pieniądze, bo cię z...!". Grożąc wyrządzeniem krzywdy ukradł Kamilowi 100 zł.

Czytaj więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika "Podlasiak" nr 35 od 27 sierpnia

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: