Bili rekordy świata w Zalesiu

Bili rekordy świata w Zalesiu

Przez miniony weekend hala sportowa Zespołu Szkół w Zalesiu znajdowała się w centrum uwagi miłośników sportów siłowych z całego kraju. W niej o medale rywalizowali uczestnicy międzynarodowych mistrzostw Polski GPC w przysiadach, wyciskaniu sztangi leżąc i martwym ciągu. Zaprosili ich na Podlasie wójt Jan Sikora, prezes ULPKS Gaj Zalesie Wojciech Kołodyński oraz wielokrotny medalista mistrzostw świata, Europy i Polski Franciszek Szabluk.

W dziesiątych, a więc jubileuszowych w podlaskiej miejscowości zawodach uczestniczyło 330 zawodniczek i zawodników z sześciu krajów – Białorusi, Łotwy, Słowacji, Szwecji, Ukrainy i Polski. Do południa w niedzielę pobili oni dwadzieścia dwa rekordy świata, ku olbrzymiej radości głównego twórcy imprezy, tym razem nie startującego, Franciszka Szabluka. M.in. Przemysław Górnicki z Gniezna zaliczył w przysiadzie 320 kg.

– To olbrzymi zaszczyt dla naszej niewielkiej miejscowości gościć tak dużą grupę sportowców – nie ukrywał w niedzielę radości Szabluk. – Dzięki sponsorom wszystko przebiega zgodnie z założeniami. Szczególnie chcę za pośrednictwem „Podlasiaka” podziękować bialskiej firmie Edwood. Pomoc Edwarda i Daniela Tomaszuków pozwoliła nam właściwie przyjąć sportowców i sędziów, a najlepszym wręczyć przepiękne puchary oraz medale.

Szabluk planował wystartować w zawodach i zaliczyć w wyciskaniu w sprzęcie 250 kg, ale wskutek nadmiaru obowiązków i zmęczenia zrezygnował. Godnie zastępowali go młodzi reprezentanci Gaja oraz Robert Kanclerz z bialskiej Fabryki Ciała. Wyniki zawodów podamy wkrótce.

Nadmiar obowiązków nie pozwolił Franciszkowi Szablukowi uczestniczyć w zawodach

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy