Biegacze posprzątają na Jeziorkach

Biegacze posprzątają na Jeziorkach

MIĘDZYRZEC PODLASKI Międzyrzeccy biegacze połączą aktywność sportową z troską o środowisko. Zapraszają mieszkańców do udziału w tzw. ploggingu, czyli formie rekreacji zawierającej w sobie bieganie (jogging) i zbieranie śmieci (szwedzkie plocka – podnosić).

Taka forma aktywności jest popularna w Skandynawii, ale znalazła już wielu entuzjastów na całym świecie. I właśnie dołącza do nich Międzyrzec. Pomysłodawcami lokalnego biegania połączonego ze sprzątaniem swojej okolicy są członkowie Międzyrzeckiej Grupy Biegowej działającej przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji.

– Zainspirowani akcjami w Polsce postanowiliśmy przenieść ideę na lokalny grunt. Jako miłośnicy joggingu, wrażliwi na piękno międzyrzeckiej przyrody, od dawna czujemy się sfrustrowani bieganiem wśród wszechobecnych śmieci. Wielu z nas przy okazji spacerów podnosi je z ziemi i zanosi do najbliższego kosza. Bardzo zależy nam na tym, aby takie zachowanie weszło w nawyk innym i stało się modne. Mamy też nadzieję wzbudzić w innych mieszkańcach poczucie tożsamości z własnym miastem oraz chęć dbania o najbliższe otoczenie – informuje Marta Muszyńska, inspektor ds. promocji i komunikacji społecznej w Urzędzie Miasta Międzyrzec Podlaski.

Międzyrzeccy biegacze zapraszają wszystkich miłośników ruchu na świeżym powietrzu do pożytecznego biegania lub spaceru. W sobotę 16 marca o godz. 11 uczestnicy "sportowego sprzątania" spotkają się przy stanicy wędkarskiej Międzyrzeckiego Towarzystwa Wędkarskiego Żwirek przy ul. Zahajkowskiej. Stamtąd uzbrojeni w worki i rękawiczki ruszą na Międzyrzeckie Jeziorka i w inne pełne śmieci miejsca.

Akcję międzyrzeckich biegaczy wspierają burmistrz miasta, Nadleśnictwo Międzyrzec i MTW Żwirek.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: