Bialczanin czwarty w Europie

Bialczanin czwarty w Europie
fot. nadesłane

Mariusz Wasilczuk jest w świetnej formie

SUKCESY Po trzyletniej przerwie, bialczanin Mariusz Wasilczuk wystartował w tegorocznych Mistrzostwach Polski w Kulturystyce i Fitness federacji IBFF - WPF w Siedlcach. Dobry wynik przyczynił się do powołania go do kadry Polski na Mistrzostwa Europy, które w tym roku odbyły się w Rzymie. Tam odnotował kolejny świetny wynik.

 

Podczas zawodów w Siedlcach, Mariusz spróbował swoich sił w dwóch kategoriach: kulturystyce ekstremalnej do 80 kg i masters w kategorii wiekowej +40. – Niestety, nie stanąłem na podium, ale uplasowałem się w osiemdziesiątce na piątym, a w masters na czwartym miejscu. Formę mam naprawdę dobrą, jednak kulturystyka jest sportem niewymiernym, o wszystkim decydują sędziowie – podsumowuje bialczanin.

Wyjazd do Rzymu był dla niego ogromnym wyróżnieniem. W Mistrzostwach Europy w Kulturystyce Federacji WPF w kategorii do 80 kg wywalczyłem bowiem wysokie, 4 miejsce. – Wynik traktuję jako sukces, ponieważ w zawodach tej rangi startują najlepsi zawodnicy federacji w danym kraju, a kategoria do 80 kg jest dla mnie nową i w tym roku startuję w niej po raz pierwszy. W Mistrzostwach brało udział 150 zawodniczek i zawodników z Europy. Podczas zawodów zapadła decyzja, że w przyszłym roku Mistrzostwa Europy odbędą się w Polsce. Zabieram się więc do ciężkiej pracy, aby w Polsce poprawić swój wynik – komentuje bialczanin.

Wasilczuk nie uprawia kulturystyki zawodowo. Na co dzień pracuje w jednej z instytucji państwowych, ma żonę i dwójkę dzieci. Rodzina mocno wspiera go w jego działaniach. Sportowe szlify zdobywa w klubie sportowym Fabryka Ciała w Białej Podlaskiej.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: