Biała Podlaska: Nowy zastępca komendanta policji

Biała Podlaska: Nowy zastępca komendanta policji

Komendant Mariusz Kononiuk w ubiegłym tygodniu rozpoczął pracę na stanowisku zastępcy komendanta policji

W ubiegłym tygodniu oficjalnie rozpoczął pracę na stanowisku zastępcy komendanta miejskiego policji rozpoczął Mariusz Kononiuk. Ma 45 lat i spore doświadczenie na stanowiskach kierowniczych.

Wprowadzenia 16 lipca dokonał komendant mł. insp. Grzegorz Pietrusik. Uroczystość odbyła się w obecności kadry kierowniczej jednostki, policjantów oraz pracowników cywilnych. Życzył mu skutecznej i efektywnej służby na nowym stanowisku. Gratulacje i życzenia złożyli komendantowi pracownicy i kadra kierownicza jednostki.

Komendant Mariusz Kononiuk odpowiadać będzie za pracę funkcjonariuszy pionu prewencji. Służbę rozpoczął 20 lutego 1998 roku przechodząc kolejno wszystkie szczeble kariery. Od listopada 2007 roku pełnił służbę jako kierownik rewiru dzielnicowych komisariatu policji w Wisznicach. Od 2010 roku pełnił służbę na stanowiskach kierowniczych. Najpierw jako pełniący obowiązki zastępcy komendanta komisariatu policji w Wisznicach, natomiast od kwietnia 2014 roku pełnił obowiązki na stanowisku komendanta komisariatu w Wisznicach, gdzie 1 września 2014 roku został powołany na to stanowisko. Następnie od maja 2016 roku pełnił obowiązki zastępcy naczelnika wydziału sztabu policji w bialskiej komendzie, by od kwietnia 2017 roku zostać powołanym na to stanowisko. 1 września 2017 roku powołany został natomiast na stanowisko pierwszego zastępcy komendanta powiatowego policji w Radzyniu Podlaskim, gdzie pełnił ją do maja tego roku.

8 maja roku komendant wojewódzki policji w Lublinie powierzył mu pełnienie obowiązków zastępcy komendanta miejskiego policji w Białej Podlaskiej, a 16 lipca powołany został na to stanowisko. Pan komendant zastąpił na tym stanowisku mł. insp. Andrzeja Antoniewskiego, który pełni służbę na stanowisku komendanta powiatowego policji w Lubartowie.

Komisarz Mariusz Kononiuk ma 45 lata, jest żonaty, ma dwoje dzieci w wieku 14 i 18 lat. Prywatnie interesuje się sportami drużynowymi oraz muzyką.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: