Biała Podlaska: Lokatorzy niebawem dostaną klucze do "Mieszkań Plus"

Biała Podlaska: Lokatorzy niebawem dostaną klucze do "Mieszkań Plus"

Pod koniec maja lokatorzy otrzymają klucze do mieszkań w trzech blokach wybudowanych w ramach programu Mieszkanie Plus. Już teraz mogą je oglądać, zanim oficjalnie rozpoczną wykańczanie wnętrz.

– Jesteśmy na etapie podpisywania umów z przyszłymi mieszkańcami, co wiąże się również z prezentacją lokalu. Do końca maja mieszkańcy podpisują umowy, następnie będziemy przekazywać klucze do lokali – informuje Radosław Plandowski, rzecznik prezydenta.

Podczas konferencji zorganizowanej na początku roku, kiedy ZGL informował o postępach w budowie, prezes Bernadeta Puczka podawała przykładowe kwoty czynszu za wynajem mieszkań. Mieszkanie 40-metrowe zamieszkałe przez trzy osoby, z opłatami licznikowymi, oprócz energii elektrycznej, to koszt około 890 zł, mieszkanie 50-metrowe zamieszkałe przez pięć osób – około 1100 zł.

– Przypomnę również, że do końca wakacji mieszkańcy korzystają z tzw. wakacji czynszowych – dodaje rzecznik. Co to znaczy? Że do września nie będą płacić czynszu, dzięki czemu łatwiej będzie wykończyć lokale, które otrzymają w stanie deweloperskim. – Na 26 maja zaplanowaliśmy symboliczne przekazanie kluczy pierwszym mieszkańcom – zapowiada Plandowski.

Więcej w papierowym i elektronicznym numerze Podlasiaka nr 10

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

  1. Program programem a życie życiem. Mieszkanie Plus skierowane jest do wszystkich Polaków, jednak w pierwszej kolejności ma pomóc tym, którzy nie mogą ubiegać się o kredyt hipoteczny na rynkowych zasadach. W przypadku, gdy wybudowanych mieszkań będzie mniej niż ubiegających się o nie osób, wprowadzone zostać mogą kryteria pierwszeństwa. Jednym z kryteriów jest dochód ustawiony tak, że tym którzy marzą o mieszkaniu, zostają marzenia. Czy Mieszkanie Plus skierowane jest na pewno do tych, którzy nie mogą ubiegać się o kredyt hipoteczny na rynkowych zasadach. Straż Graniczna ? Policja ? Urzędnicy ?
    Czy program w naszym mieście został wypaczony, czy nie ?

Zobacz także: