Bezpieczniej między Żabcami a Halasami

Bezpieczniej między Żabcami a Halasami

GMINA MIĘDZYRZEC PODLASKI Odcinek drogi powiatowej z Żabiec do Halas był utrapieniem kierowców i pieszych. Teraz jeździ się nim wygodniej i bezpieczniej. Drogę przebudowano, poszerzono, zbudowano chodniki.

We wtorek 4 lutego w Żabcach uroczyście otwarto przebudowany odcinek drogi powiatowej pomiędzy Żabcami i Halasami, od drogi krajowej nr 2 do skrzyżowania. W ramach inwestycji na odcinku 3,3 km poszerzono jezdnię i wyregulowano pobocza. Inwestycję rozpoczęto w 2018 r., dzieląc ją na dwa etapy. Prace zakończono w październiku ubiegłego roku.

– Zbudowaliśmy chodniki, po pół kilometra w Żabcach i Halasach. Ten odcinek został całkowicie przebudowany. Przed remontem jezdnia miała 4 metry, a poszerzyliśmy ją do 5,5 metra. Przebudowany został też odcinek w obrębie skrzyżowania z drogą krajową nr 19. Tam zostały dołączone wysepki umożliwiające bezpieczny skręt i wjazd na nią. Ponadto wzdłuż drogi wykonane zostały rowy odwadniające, zjazdy na posesje z kostki, a na pola uprawne – z kruszywa naturalnego. Myślę, że mieszkańcy są zadowoleni, bo ten odcinek drogi był naprawdę niebezpieczny ze względu na wąską jezdnię, szczególnie dla pieszych. Teraz mają tutaj bezpieczne przejście – mówi Krystyna Beń, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Białej Podlaskiej.

Wartość inwestycji to ponad 3,7 mln zł. Powiat bialski zrealizował ją po połowie z gminą Międzyrzec Podlaski, z dofinansowaniem z Funduszu Dróg Samorządowych. – Bardzo się cieszymy, że możemy przekazać naszym mieszkańcom ponadtrzykilometrowy odcinek nawierzchni. Była to jedna z dróg powiatowych w najgorszym stanie na terenie gminy Międzyrzec Podlaski. Ta inwestycja powstała dzięki dobrej współpracy i wspólnym działaniom z samorządem gminnym. Cieszę, że z roku na rok powstaje coraz więcej dróg. To poprawia bezpieczeństwo mieszkańców i kierowców – podkreśla starosta bialski Mariusz Filipiuk.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” https://eprasa.pl/news/podlasianin od 11 lutego.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: