Bakteria na oddziale. Pacjent nie żyje

Bakteria na oddziale. Pacjent nie żyje

BIAŁA PODLASKA Bakteria klebsiella pneumoniae pojawiła się na bialskiej geriatrii. Wojewódzki Szpital Specjalistyczny od razu ograniczył odwiedziny, a szczególnie w sytuacji, gdy jeden z pacjentów zmarł. Sprawdzamy, jaka była przyczyna zakażenia.

Informację otrzymaliśmy od jednego z pacjentów bialskiego szpitala, zaniepokojonego ograniczeniami w odwiedzinach na oddziale geriatrii. Jak usłyszeliśmy, powodem było pojawienie się w szpitalu bakterii.

– W związku z podejrzeniem wystąpienia na terenie WSzS w Białej Podlaskiej szczepów bakterii Klebsiella pneumoniae o podwyższonej oporności na antybiotyki, zostały pobrane materiały do badania mikrobiologicznego. Sytuacja dotyczy oddziału chorób wewnętrznych i geriatrii. Zastosowano działania prewencyjne w postaci ograniczenia czasu odwiedzin i liczby odwiedzających. Dodatkowo personel medyczny stosuje jednorazowe fartuchy i maseczki. Sytuacja jest monitorowana, zaś pacjenci są bezpieczni, pod stałą obserwacją medyczną – informuje Magdalena Us, rzecznik placówki.

Z kolei Jarosław Sawicki, kierownik inspekcji i higieny pracy w Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Białej Podlaskiej, potwierdza, że zmarł jeden z pacjentów bialskiego szpitala, u którego wykryto bakterię. Jednak nie do końca można powiedzieć, czy śmierć nastąpiła z powodu bakterii, bowiem osoba ta chorowała także na inne choroby.

Cały artykuł dostępny w papierowym i cyfrowym wdaniu tygodnika Podlasiak nr 39

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: