AWF będzie świętować w tym roku 50-lecie

AWF będzie świętować w tym roku 50-lecie

BIAŁA PODLASKA W ubiegłym tygodniu oficjalnie rok akademicki rozpoczęli studenci filii Akademii Wychowania Fizycznego. To szczególny rok dla naszej uczelni, bowiem świętować będzie 50-lecie istnienia.

Oficjalna inauguracja roku akademickiego odbyła się 8 października w murach Regionalnego Centrum Badań i Rozwoju AWF. Studentów oraz zgromadzonych gości przywitał rektor Jerzy Sadowski. – Cieszę się, że naszych studentów kształci kadra, która podnosi poziom swoich naukowych i dydaktycznych kwalifikacji, która zdobywa kolejne stopnie naukowe. Dostosowujemy plany i programy kształcenia, tak, by nasi studenci byli jak najlepiej przygotowani do pracy z dziećmi, młodzieżą, osobami dorosłymi, niepełnosprawnymi oraz sportowcami wyczynowymi.

Witając gości, wśród których nie zabrakło duchowieństwa, przedstawicieli innych uczelni, instytucji i firm współpracujących z uczelnią oraz samorządowców, rektor przypomniał, że minął rok od wprowadzenia nowej ustawy o szkolnictwie wyższym, która wprowadziła zmiany strukturalne na uczelni. Następnie odznaczono nauczycieli akademickich, doktorom habilitowanym wręczono dyplomy a studenci pierwszego roku złożyli ślubowanie.

Prezydent Michał Litwiniuk podkreśla ogromne znaczenie uczelni oraz rangę ubiegłotygodniowej inauguracji. – To ważne święto nie tylko dla społeczności akademickiej, ale także miasta Biała Podlaska. Dwie znajdujące się tu uczelnie podnoszą rangę miasta, nadając jej akademicki charakter. Z Akademią Wychowania Fizycznego mamy przyjemność współpracować na wielu płaszczyznach, realizujemy wspólnie kilka ciekawych projektów, chociażby Europejski Festiwal Tradycyjnych Gier i Zabaw, podczas którego zaprezentowało się 5 uniwersytetów z 5 krajów europejskich oraz kilkanaście środowisk z Białej Podlaskiej. W naszych szkołach realizujemy też profesjonalne zajęcia z wychowania fizycznego dla uczniów klas 1-3, ponadto współpracujemy przy organizacji juwenaliów czy z Zespołem Pieśni i Tańca Podlasie – powiedział bialski prezydent, którego rodzice całe życie zawodowe związali ze sportową uczelnią.

Jej istniejąca już 50 lat bialska filia kształci na 8 kierunkach, jak m.in. sport, fizjoterapia, turystyka i rekreacja. Od nowego roku akademickiego, w którym nasza AWF świętować będzie wielki jubileusz, ruszył nowy i jest nim terapia zajęciowa.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: