Alarmy bombowe przed maturami!

Alarmy bombowe przed maturami!

REGION W kilku szkołach w mieście i powiecie bialskim pojawiły się zgłoszenia o podłożeniu bomb. Nie wpłynęło to na organizację matury.

Pierwsze zgłoszenie odnotowano już pierwszego dnia matur. W I LO im. J. I. Kraszewskiego tuż przed godz. 9 pojawiła się policja, jednak po sprawdzeniu pomieszczeń okazało się, że zgłoszenie było fałszywe i uczniowie w normalnym trybie przystąpili do egzaminu z języka polskiego.

Jednak już następnego dnia (7 maja) były kolejne zgłoszenia. Od dyżurnego straży pożarnej dowiedzieliśmy się, że w Białej Podlaskiej oraz w powiecie bialskim doszło do kilku zgłoszeń. W II LO im. E. Plater, IV LO im. S. Staszica i w ZSZ nr 2, w szkołach w Zespole Szkół w Janowie Podlaskim oraz Zespole Szkół w Leśnej Podlaskiej. – Zgłoszenia były od dyrektorów szkół, którzy dostali maile z informacjami o możliwości podłożenia materiału wybuchowego  – dowiedzieliśmy się w Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej.

Gabriela Kuc-Stefaniuk, rzecznik prezydenta miasta Biała Podlaska, podaje, że egzaminy maturalne w bialskich szkołach nie zostały mocno przesunięte przez wspomniane alarmy. Zdarzyło się jedynie, że zostały rozpoczęte z kilkuminutowym opóźnieniem.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: