700 nowych studentów w AWF

700 nowych studentów w AWF

BIAŁA PODLASKA Blisko 2 tysiące studentów bialskiej filii AWF oficjalnie rozpoczęło 9 października rok akademicki. Podczas inauguracji nie zabrakło odznaczeń, a kluczowym punktem było ślubowanie studentów pierwszego roku.

Tegoroczny nabór studentów był nieco mniejszy niż w latach ubiegłych. Przyjęto bowiem około 700 nowych żaków (w tym blisko 60 studentów zagranicznych) i są to nie tylko mieszkańcy Białej Podlaskiej i powiatu bialskiego. – Studiują też u nas młodzi ludzie z województwa lubelskiego i z innych stron kraju. Prestiż uczelni, o który dbamy, jest dostrzegalny, poza tym dysponujemy bardzo dobrą bazą, wystarczającą na nasze potrzeby. To standard nie tylko europejski, ale i światowy – zauważa Hubert Makaruk, dziekan Wydziału Wychowania Fizycznego i Sportu.

A czym bialska filia AWF do siebie przyciąga? – Nasz uczelnia ma coś specjalnego dla studentów, w tym roku uaktualniamy specjalizacje na kierunku wychowanie fizyczne, stale rozwijamy nasz kierunek trener personalny. Przypomnę, że jest to wyjątkowy w Polsce kierunek, zbierający same pochwały, pozytywnie wypowiadają się o nim eksperci. Kolejna nasza perełka to sport-piłka nożna – wylicza Makaruk. Przyznaje jednocześnie, że następuje odwrót od edukacji wyższej na rzecz rozpoczynania krótkich, półrocznych kursów i poszukiwania pracy.

Więcej w papierowym i elektronicznym wydaniu tygodnika nr 33 oraz na eprasa.pl

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: