67-latka padła ofiarą oszustów. Straciła 24 tysiące złotych

67-latka padła ofiarą oszustów. Straciła 24 tysiące złotych

POWIAT BIALSKI 24 tys. zł straciła 67-letnia mieszkanka Janowa Podlaskiego. Kobieta  myśląc, że pomaga uczestniczącej w wypadku córce, przekazała pieniądze nieznajomemu. 

Oszuści znów zaatakowali. We wtorek 8 kwietnia po południu na numer stacjonarny 67-letniej mieszkanki Janowa Podlaskiego zadzwoniła płacząca kobieta. Podawała się za córkę pokrzywdzonej. – Po tym słuchawkę przejął mężczyzna podający się za policjanta. Twierdził, że kobieta spowodowała wypadek i aby nie została aresztowana potrzebuje pieniędzy. Miała być to kwota 140 tys. zł.  Gdy jednak pokrzywdzona oświadczyła, że nie posiada tylu pieniędzy telefoniczny rozmówca przystał na mniejszą podaną przez 67-latkę kwotę – relacjonuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Dodał, że pieniądze musi zapakować w czarny worek i przekazać policyjnemu kurierowi. Dodatkowo poprosił też o numer komórkowy, na który zadzwonić miał prokurator. Niestety kobieta uwierzyła w słowa oszusta i przekazała obcemu mężczyźnie posiadaną gotówkę. Była przekonana, że pieniądze przekazuje prawdziwemu policjantowi, by „ratować” członka rodziny.

Tego samego dnia policjanci otrzymali również wiele zgłoszeń z terenu całego powiatu o próbach oszustwa. W każdym przypadku sprawcy twierdzili, że członek rodziny spowodował wypadek drogowy. Teraz oszustów szukają policjanci.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: