30-latek potrącił pieszego

30-latek potrącił pieszego

GMINA ŁOMAZY W miniony weekend w miejscowości Bielany kierujący audi potrącił lusterkiem pieszego. Do zdarzenia doszło podczas wyprzedzania innego auta. Ze wstępnych ustaleń wynika, że w chwili zdarzenia 49-letni pieszy nie posiadał elementów odblaskowych.

fragment samochodu z urwanym lusterkiemDo zdarzenia doszło w minioną sobotę przed godziną 17 w miejscowości Bielany. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Audi wykonując manewr wyprzedzania innego pojazdu potrącił lusterkiem pieszego. W chwili zdarzenia pieszy nie posiadał elementów odblaskowych. Z relacji 30-letniego mieszkańca Białej Podlaskiej kierującego audi wynikało, że mężczyzna poruszał się nieprawidłową strona drogi.

W chwili zdarzenia 30-latek był trzeźwy. Potwierdziło to przeprowadzone przez mundurowych badanie, natomiast w przypadku 49-latka badanie wykazało 2,6 promila alkoholu w jego organizmie. W wyniku wypadku pieszy doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Ustalamy wszystkie okoliczności zdarzenia oraz apelujemy o rozwagę na drodze.

Przypominamy również, jak ważne jest korzystanie z elementów odblaskowych. Kamizelka odblaskowa, breloczek, opaska sprawią, że kierowca nadjeżdżającego pojazdu w porę nas zauważy. Pieszy wyposażony w odblaski jest widoczny w światłach pojazdu już z odległości 120 – 150 metrów, a osoba, która nie ma odblasków z około 20 metrów.

– Pamiętajmy, że obowiązkowe używanie odblasków dotyczy pieszych poruszających się po zmroku w terenie niezabudowanym. Zachęcamy jednak, by korzystali z nich wszyscy niechronieni uczestnicy ruchu drogowego. W tym również osoby przemieszczające się w terenie zabudowanym. Także tam znajdują się miejsca nieoświetlone, gdzie elementy odblaskowe zwiększają nasze bezpieczeństwo – apeluje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik bialskiej policji.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: