Znaleźli skradzione części samochodowe

Znaleźli skradzione części samochodowe
fot. KMP w Białej Podlaskiej

Wartość zabezpieczonych podzespołów to 230 tys. zł.

Bialscy policjanci ujawnili i zabezpieczyli podzespoły samochodowe wartości 230 tys. zł. Wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Terespolu weszli na teren jednej z firm w powiecie radomskim. Działania prowadzone były w ramach Planu Międzynarodowego Jonit Action Day ”MOBILE”. Zabezpieczone części pochodzą z przestępstw dokonanych na terenie Polski jak też innych krajów Unii Europejskiej.

24 września policjanci bialskiej komendy wspólnie z funkcjonariuszami Placówki Straży Granicznej w Terespolu weszli na teren jednej z firm powiatu radomskiego. Działania ich wiązały się z realizacją Planu Międzynarodowego Jonit Action Day „MOBILE”. Dodatkowo bialscy funkcjonariusze realizowali czynności w związku ze sprawą kradzieży samochodu zaistniałego na terenie powiatu bialskiego.

Na miejscu w trakcie prowadzonych czynności ujawnili i zabezpieczyli podzespoły samochodowe w tym m.in.: silniki z osprzętem, skrzynie biegów oraz elementy karoserii do aut znanych firm motoryzacyjnych. Jak ustalili funkcjonariusze części te pochodziły z przestępstw dokonanych na terenie Polski jak też innych krajów Unii Europejskiej, bądź miały usunięte oznaczenia identyfikacyjne. Wartość odzyskanego mienia szacowana jest na kwotę 230 tys. złotych. Policjanci wyjaśniają wszystkie okoliczności sprawy.

Dodaj komentarz

Komentarze

  1. A później się człowiek dziwi że zapukają do niego do drzwi i dopytują gdzie się części kupiło. Już ja wolę nówki kupować, jak oryginały za drogie to zamienniki z delphi. Jak człowiek chce to potrafi.

Zobacz także: