ZUS pomoże z wnioskiem o 300+ na wyprawkę szkolną

ZUS pomoże z wnioskiem o 300+ na wyprawkę szkolną

Od 1 lipca rodzice mogą składać wnioski o świadczenie „Dobry Start 300+”. Tym razem tylko przez internet. Osobom, które potrzebują pomocy w złożeniu elektronicznego wniosku, zapewni ją Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Od tego roku wnioski o 300 złotych na wyprawkę szkolną dziecka można składać tylko przez internet, za pomocą: Platformy Usług Elektronicznych ZUS (PUE), portalu Emp@tia (empatia.mpips.gov.pl) albo serwisów bankowości elektronicznej. Status wniosku będzie można sprawdzić w PUE.

Osobom, które potrzebują wsparcia z rejestracją konta na PUE ZUS i złożeniem wniosku o 300+, udzielą go pracownicy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Z ich pomocy można skorzystać w każdej placówce ZUS (w tym w Białej Podlaskiej), a także podczas dyżurów w lokalnych instytucjach. W powiecie bialskim najbliższe dyżury w sprawie „Dobrego Startu” odbędą się w:

  • Urzędzie Gminy Sosnówka – 9 lipca w godz. 9:00-11:00,
  • Urzędzie Gminy Wisznice – 9 lipca w godz. 12:00-14:00,
  • Urzędzie Gminy Tuczna – 12 lipca w godz. 9:00-11:00,
  • Urzędzie Gminy Rossosz – 13 lipca w godz. 9:00-11:00.

Na spotkanie trzeba zabrać ze sobą dowód osobisty. Do rejestracji konta w PUE i złożenia wniosku o 300+ potrzebny będzie adres e-mail, numer telefonu komórkowego i numer rachunku bankowego. Od tego roku wypłata świadczeń będzie tylko bezgotówkowa.

Informacje na temat programu „Dobry Start” są dostępne na www.zus.pl, a także pod numerem specjalnej infolinii 22 290 22 02. Infolinia działa od poniedziałku do piątku w godz. 8-15.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy