Zniszczyli szybę w budynku dworca

Zniszczyli szybę w budynku dworca
fot. KMP w Białej Podlaskiej

BIAŁA PODLASKA Zarzuty uszkodzenia mienia usłyszeli dwaj mieszkańcy powiatu w wieku 17-25-lat, którzy podejrzani są o wybicie szyby w drzwiach wejściowych do budynku dworca PKP. Do zdarzenia doszło w połowie tego miesiąca, a wartość strat oszacowana została na kwotę ponad tys. zł.

W ubiegłym tygodniu bialscy policjanci przyjęli zawiadomienie, dotyczące uszkodzenia mienia na terenie dworca kolejowego w Białej Podlaskiej. – Z relacji zgłaszającej wynikało, że sprawcy uszkodzili drzwi wejściowe do poczekalni dworca. Wandale wybili szybę wartą ponad tysiąc złotych. Do zdarzenia doszło kilka dni wcześniej. Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik KMP w Białej Podlaskiej.Funkcjonariusze potwiedzili personalia mężczyzn podejrzewanych o dokonanie tego czynu, którzy tego dnia byli legitymowani przez patrol Straży Ochrony Kolei. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy powiatu w wieku 17-25 lat.

Zarzuty w tej sprawie usłyszał już 25-letni mieszkaniec gminy Piszczac. Mężczyzna przyznał się do winy. Swoje zachowanie tłumaczył wypitym alkoholem. Dzisiaj zarzuty usłyszał drugi z mężczyzn, 17-letni mieszkaniec Białej Podlaskiej.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy