Znaleziska wojskowe na polu

Znaleziska wojskowe na polu

Dwa niewybuchy pocisku artyleryjskiego znalezione zostały podczas prac polowych w Dobratyczach Kolonii i Hrudzie. Choć od działań wojennych minęło wiele lat, takie „znaleziska” nadal stanowią śmiertelne zagrożenie.

Policja w Terespolu została powiadomiona, że podczas wykonywania prac polowych znaleziony został niewybuch. Mundurowi potwierdzili zgłoszenie. Miejsce zostało zabezpieczone do czasu przyjazdu patrolu rozminowania. Okazało się, że jest to niewybuch pocisku artyleryjskiego kal. 172 mm z czasów II wojny światowej. Niewybuch jest już zneutralizowany. Pobliski teren również  był sprawdzany.

Podobne zgłoszenie otrzymał dyżurny bialskiej komendy. Pochodziło z miejscowości Hrud, gdzie również podczas prac natrafiono na niewybuch. Znaleziskiem okazał się niewybuch pocisku artyleryjskiego. Policjanci bialskiej prewencji  zabezpieczają teren.

- Takiego znaleziska nie wolno pod żadnym pozorem przenosić, dotykać ani rozbrajać. Miejsce, gdzie ono się znajduje, dobrze jest oznaczyć i zabezpieczyć przed dostępem osób postronnych. Należy jak najszybciej powiadomić najbliższą jednostkę policji. Bardzo duże pociski mogą mieć pole rażenia dochodzące nawet do kilkuset metrów - informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: