Zmarł sołtys i prezes OSP Rzeczyca

Zmarł sołtys i prezes OSP Rzeczyca
fot. Krzna Rzeczyca fb)

GMINA MIĘDZYRZEC PODLASKI W poniedziałek 1 lutego w wieku 75 lat zmarł sołtys wsi Rzeczyca i wieloletni prezes miejscowej jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej.

Stanisław Kurenda pełnił funkcję sołtysa Rzeczycy już trzecią kadencję. Zanim przeszedł na emeryturę przez 14 lat pracował w Państwowej Straży Pożarnej jako plutonowy w CPN Lublin z siedzibą w Międzyrzecu Podlaskim. Ponadto od 52 lat był członkiem Ochotniczej Straży Pożarnej w Rzeczycy, gdzie pełnił funkcję prezesa. Angażował się m.in. w budowę remizy i garażu dla jednostki OSP.

W 2016 roku Stanisław Kurenda za pracę na rzecz lokalnej społeczności otrzymał tytuł Zasłużony dla Gminy Międzyrzec Podlaski.

Oprócz pracy społecznej i w Ochotniczej Straży Pożarnej pan Stanisław był wielkim miłośnikiem sportu i oddanym kibicem miejscowego klubu Krzna Rzeczyca. Dlatego zmarłego sołtysa i strażaka żegna również środowisko sportowe:

„Nasz Klub, nasza Rzeczyca, społeczność…. poniosła ogromną stratę. Na wieczną wartę, odszedł Nasz Sołtys Pan Stanisław Kurenda! Człowiek czynu! Były zawodnik Klubu „KRZNA” Rzeczyca! Wierny Kibic! Wieloletni sołtys, zasłużony działacz. Od ponad 50 lat Członek, od wielu lat Prezes OSP Rzeczyca. W codziennej służbie gotów nieść pomoc mieszkańcom nie tylko Gminy, ale wszystkim! Bogu na chwałę, ludziom na pożytek!Panie Stasiu dziękujemy za wszystko! Nie mówimy żegnaj… DO ZOBACZENIA” – napisał na profilu na Facebooku klub Krzna Rzeczyca.

Pogrzeb odbędzie się 4 lutego 2021 r. o godz. 14:00 w kościele Św. Mikołaja w Międzyrzecu Podlaskim.

Więcej na ten temat w papierowym wydaniu „Podlasianina” od 8 lutego.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy