Żłobek samorządowy coraz bliżej

Żłobek samorządowy coraz bliżej

Wójt Wiesław Panasiuk wraz z sekretarz gminy Grażyną Majewską odbierają w Lublinie promesę na wsparcie budowy w gminie żłobka

GMINA BIAŁA PODLASKA Edukacja jest przysłowiowym oczkiem w głowie władz samorządowych. We wszystkich placówkach oświatowych czynne są punkty i oddziały przedszkolne. Ponadto gmina od września ubiegłego roku dysponuje własnym przedszkolem w Rakowiskach. Teraz przyszedł czas na utworzenie żłobka.

Decyzja taka zapadła pod koniec ubiegłego roku, a na jego lokalizację wybrano Cicibór Duży, jedną z najdynamiczniej rozwijających się miejscowości gminnych. Aktualnie 26 maluchów z gminy Biała Podlaska korzysta ze Żłobka Miejskiego, za co gmina płaci miastu rocznie 279 tys. zł. W grudniu ubiegłego roku, po wizycie w Urzędzie Gminy wicewojewody lubelskiego Roberta Gmitruczuka, pojawiła się możliwość skorzystania z rządowego programu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej "Maluch+".

W tym samym miesiącu do Lubelskiego Urzędu Wojewódzkiego wpłynął wniosek gminy o dotację umożliwiającą utworzenie własnego żłobka dla 19 malców do trzech lat, wraz z gotowym projektem inwestycji. Został on rozpatrzony pomyślnie i w marcu wójt Wiesław Panasiuk, w towarzystwie sekretarz gminy Grażyny Majewskiej, odebrali w Lublinie promesę na kwotę 467 tys. 840 zł. Oznacza to, że samorząd może śmiało realizować nakreślony plan. Jeszcze w marcu ogłoszony zostanie przetarg wykonawczy.

Więcej w papierowym i cyfrowym wydaniu tygodnika Podlasiak nr 12 od 19 marca

Istvan Grabowski

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: