Zginął 19-latek porażony prądem na słupie

Zginął 19-latek porażony prądem na słupie

KONSTANTYNÓW Policjanci wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło w niedzielę 14 lipca na terenie gminy Konstantynów. 19-latek wszedł na słup linii energetycznej, porażony prądem spadł z wysokości. Mimo reanimacji, młodego mężczyzny nie udało się uratować.

Do zdarzenia doszło w niedzielny wieczór około godziny 21. - Z relacji zgłaszającego wynikało, że młody mężczyzna wszedł na słup linii energetycznej. W pewnym momencie prawdopodobnie porażony został prądem i spadł z wysokości kilku metrów - relacjonuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Na miejsce skierowany został patrol policji. - Funkcjonariusze potwierdzili zgłoszenie. Na miejscu wspólnie z funkcjonariuszami Straży Granicznej z Janowa Podlaskiego oraz ratownikami medycznymi biorącymi udział w zabezpieczeniu trwającego nieopodal festynu, udzielali poszkodowanemu pierwszej pomocy przedmedycznej, do czasu przyjazdu załogi karetki pogotowia. Niestety pomimo prowadzonej na miejscu reanimacji mężczyzna zmarł - dodaje rzeczniczka bialskiej policji.

Policjanci ustalili, że jest ofiarą jest 19-letni mieszkaniec woj. mazowieckiego. Czynności na miejscu zdarzenia wykonywane były pod nadzorem prokuratora, decyzją którego ciało został zabezpieczone, celem przeprowadzenia sekcji.

Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: