Żegnaj szkoło, witajcie wakacje!

Żegnaj szkoło, witajcie wakacje!

Rok szkolny żegnają uczniowie klasy 2c z II LO im. Emilii Plater

BIAŁA PODLASKA To było zupełnie inne zakończenie roku szkolnego. Z powodu koronawirusa uczniowie 26 czerwca nie spotkali się w salach i halach szkolnych, jak to zawsze bywało. Niektórzy nie zobaczyli nawet swoich wychowawców.

– Zakończenie roku szkolnego odbędzie się w znacznej ilości szkół on-line, a w niektórych szkołach uczniowie spotykają się w małych grupach. Szczególnie jeśli chodzi o ósme klasy, którym świadectwo jest potrzebne podczas rekrutacji – mówi Stanisław Romanowski, naczelnik wydziału edukacji, kultury i sportu Urzędu Miasta.

Inne niż zwykle zakończenie roku szkolnego, więc i inne pożegnanie. Na profilu II LO im. E. Plater samorząd uczniowski opublikował pożegnanie. „Świętujemy zakończenie roku szkolnego, choć tegoroczne jest nieco inne niż wszystkie ubiegłe. Nie dane jest nam spotkać się osobiście, zobaczyć Waszych uśmiechniętych i radosnych twarzy, zwiastujących zbliżające się, długo wyczekiwane wakacje. Mimo tej nietypowej sytuacji chcielibyśmy podziękować Szanownej Dyrekcji oraz całemu Gronu Pedagogicznemu za poświęcony czas, za przekazaną wiedzę, każde dobre słowo skierowane w naszą stronę, za trud włożony w naszą edukację, za ocean wyrozumiałości i bezmiar cierpliwości, którymi nas darzycie” – czytamy. Młodzież życzy swoim rówieśnikom udanych wakacji i tego, by spotkali się w szkole we wrześniu.

I rzeczywiście, według aktualnych zapowiedzi premiera Mateusza Morawieckiego, uczniowie wrócą do szkół w normalnym trybie. – Chcę podkreślić, że od początku września dzieci i młodzież wracają do szkoły. Na początku października studenci wracają na uczelnie. To jest pewna decyzja – ogłosił Morawiecki. I dodał, że nawet gdyby jesienią koronawirus zaatakował ponowne, to „mamy dużo więcej doświadczeń i nie zamierzamy zamykać gospodarki w takim stopniu, jak do tej pory”.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: