Zderzenie rowerzystów na ścieżce rowerowej

Zderzenie rowerzystów na ścieżce rowerowej

BIAŁA PODLASKA We wtorek 26 lipca przed południem na ścieżce rowerowej przy ulicy Sidorskiej doszło do zderzenia cyklistów. 36-latek skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa 70-letniej rowerzystce. Kobieta trafiła do szpitala.

Do wypadku doszło we wtorek 26 lipca po godzinie 10.00 na  ulicy Sidorskiej w Białej Podlaskiej. – Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący rowerem 36-letni bialczanin, jadąc ścieżką rowerową doprowadził do zderzenia z jadącą w tym samym kierunku 70-latką. Mężczyzna prawdopodobnie skręcając w lewo nie ustąpił pierwszeństwa cyklistce – informuje Barbara Salczyńska_pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

W wyniku wypadku 70-letnia bialczanka została ranna i trafiła do szpitala. Teraz policjanci wyjaśniać będą okoliczności tego zdarzenia. Apelują przy tym o rozwagę na drodze, przypominając, że rowerzyści to tzw. „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. W trakcie zdarzenia nie chronią ich poduszki powietrzne czy pasy bezpieczeństwa. Dlatego niejednokrotnie stają się ofiarami tragicznych wypadków.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy