Zapach może zmniejszyć stres i pobudzić do działania

Zapach może zmniejszyć stres i pobudzić do działania
fot. Justyna Dragan

BIAŁA PODLASKA O wpływie olejków zapachowych na samopoczucie i emocje rozmawiano podczas warsztatów zorganizowanych w kawiarni CoffeeLove. Okazuje się, że zapach może zmienić nasz ponury nastrój i pobudzić do działania.

– Wiedza na temat bardzo przyjemnej aromaterapii jest bardzo mała. Jeśli korzystamy z naturalnych olejków o właściwościach terapeutycznych, to oddziałują one na nasze zdrowie i na naszą duchowość. A to wszystko bez uzależnienia – przekonuje Natalia Żutkowska, jedna z prowadzących warsztat.

Wraz z Magdą Piesta oraz Janą Milanowicz opowiedziały o właściwościach konkretnych zapachów. I tak np. na uspokojenie lub trudności dnia codziennego warto zrobić chwilę przerwy i zanurzyć się w zapachu mięty. W jaki sposób? Wystarczy umieścić 1-2 krople na dłoniach i rozetrzeć je na nich. Zapach działa kojąco i relaksująco. Z kolei lawenda świetnie sprawdzi się przy problemach z zasypianiem, a cytrusy wyzwolą energię do działania. Odpowiednio dobrane olejki mogą np. niwelować bóle menstruacyjne, obniżyć gorączkę oraz zmniejszyć skutki stresu. Inne z kolei można dodawać do ulubionych kremów lub posiłków, by wydobyć z nich jeszcze więcej zbawiennego wpływu.

Organizatorki udzielają porad oraz proponują olejki adekwatnie do potrzeb poprzez media społecznościowe. Na Facebooku należy wpisać "Weź to olejkiem" lub "LejOlejki.Dbaj o siebie naturalnie" i na tych grupach zadać pytanie miłośniczkom aromaterapii. To tam również odbywają się warsztaty on-line obejmujące różne zagadnienia i prezentacje sprawdzonych przez nie olejków firmy doTERRA. Warto więc te profile śledzić.

Kolejne spotkanie, podczas którego można będzie dowiedzieć się, jakie są zdrowotne właściwości olejków, odbędzie się w środę 22 lipca w gościnnych progach Stajni nad Lutnią w Zalutyniu (gm. Piszczac). Początek o godz. 18.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy