Zamknięte żłobki i przedszkola. Rząd wprowadza nowe ograniczenia

Zamknięte żłobki i przedszkola. Rząd wprowadza nowe ograniczenia

KRAJ Minister Zdrowia i Premier poinformowali o nowych ograniczeniach, które zostaną wprowadzone na terenie całego kraju od soboty 27 marca. Decyzja ma związek ze znacznym wzrostem w ostatnich dniach zakażeń koronawirusem.

Zamknięte będą przedszkola i żłobki, wyjątkiem w tej sytuacji będzie to, że do placówek uczęszczać będą mogły tylko dzieci osób wykonujących zawody medyczne i służb porządkowych. Od soboty zamknięte zostaną wielkopowierzchniowe sklepy m.in. meblowe i budowlane. Otwarte pozostają sklepy i markety spożywcze, ale należy pamiętać o tym, że wprowadzono dodatkowe limity 1 os/20 m kw. Nadal zamknięte pozostają galerie handlowe, z wyjątkiem usytuowanych w tych obiektach drogerii, salonów prasowych i sklepów spożywczych.

Do 9 kwietnia zamknięte będą salony fryzjerskie i kosmetyczne i zawieszona działalność obiektów sportowych, poza sportem zawodowym.

Otwarte pozostają kościoły, przy limicie 1 os./20 m kw., przy zachowaniu dystansu 1,5 metra.

Podczas konferencji prasowej przedstawiciele rządu zalecili, aby Polacy zbliżające się święta spędzali w wąskim gronie. Zaapelowano do pracodawców, aby jeżeli jest to możliwe przechodzić na pracę zdalną.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: