Z zastępcy na skarbnika

Z zastępcy na skarbnika

Nowym skarbnikiem została Marta Mirończuk

BIAŁA PODLASKA W magistracie nie będzie stanowiska zastępcy skarbnika. Prezydent Michał Litwiniuk postanowił, w ramach oszczędności w miejskiej kasie, zrezygnować z tego etatu. W efekcie skarbnikiem miasta została obecna zastępczyni Marta Mirończuk.

Po wygranych wyborach Litwiniuk rozpoczął rozmowy z najbliższymi współpracownikami o swojej wizji zarządzania miastem, która obejmuje także przesunięcia kadrowe.

– Moja wizja urzędu tańszego w utrzymaniu, przyjaznego mieszkańcom nie będzie przewidywała dwóch stanowisk - skarbnika i zastępcy. Uprzedziłem panią Martę Juchnikowską, że na tym stanowisku widzę panią Martę Mirończuk. Mam prawo do doboru współpracowników – mówi prezydent miasta.

Po przedstawieniu Marcie Juchnikowskiej swojej wizji, Litwiniuk poinformował, że do zmiany regulaminu organizacyjnego Urzędu Miasta obie kobiety mogą dalej współpracować. – Nie mogłem jednak na panią Martę liczyć – dodał, podkreślając, że dotychczasowa skarbnik przebywała na zwolnieniu lekarskim.

W związku z tym na ostatniej sesji Rady Miasta prezydent przedłożył radnym dwa projekty uchwał: o odwołaniu dotychczasowego skarbnika oraz powołaniu nowego skarbnika Marty Mirończuk. Uchwały zostały przyjęte większością głosów.

(jd)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: