Z pomocą porzuconym kociakom

Z pomocą porzuconym kociakom
fot. Justyna Dragan

BIAŁA PODLASKA Niesie pomoc potrzebującym zwierzętom, bo odczuwa taką potrzebę i nie potrafi odmówić. Dzięki staraniom Izabeli Kunickiej powstał dom tymczasowy dla kotów, którzy działa w ramach Fundacji Dom Belli. To miejsce, do którego trafiają m.in. porzucone kociaki. Każdy może wesprzeć działalność tego miejsca, a niedawno zrobili to członkowie stowarzyszenia Biała Samorządowa.

Siedziba fundacji Dom Belli zlokalizowana przy ul. Kąpielowej 9 i funkcjonuje od niedawna. Lokal został udostępniony przez spółkę miejską ZGL, za co członkowie fundacji wyrażają ogromną wdzięczność. To stary budynek, w którym kiedyś funkcjonowała szkoła. Fundacja małymi kroczkami dostosowuje go do swoich potrzeb, a te wciąż są ogromne.

– W Białej Podlaskiej jest schronisko, ale ono zajmuje się pomocą psom. Kotami w mieście w zasadzie nikt się nie zajmuje dlatego postanowiliśmy to zmienić. Obecnie posiadamy ok 30 kotów. Staramy się pomagać kotom z Białej Podlaskiej, posiadamy jedno duże pomieszczenie dla zdrowych kotów, mają tam swoje miejsca, zabawki, drapaki, przychodzą tam wolontariusze, spędzają z nimi czas – mówi prezes Izabela Kunicka. I dodaje, że każdy przyjmowany kot przechodzi kwarantannę, w czasie której ogląda go i w razie potrzeby leczy zaprzyjaźniony weterynarz Janusz Sielski.

Więcej w papierowym wydaniu Podlasianina.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: