Z koleżanką okradły mieszkanie byłego partnera

Z koleżanką okradły mieszkanie byłego partnera

Zarzuty kradzieży z włamaniem usłyszały dwie mieszkanki gminy Kodeń w wieku 31-48 lat. Kobiety podejrzane są o włamanie do domu byłego partnera 48-latki.

Sprawą zajęli się policjanci zwalczający przestępczość przeciwko mieniu bialskiej komendy. Funkcjonariusze ustalili, personalia osób podejrzewanych o udział w sprawie. Okazało się, że jest to była partnerka zgłaszającego 48-letnia mieszkanka gminy Kodeń oraz jej 31-letnia znajoma. Kobiety zatrzymano do wyjaśnienia. W trakcie prowadzonych czynności policjanci odzyskali też część skradzionej gotówki.

Panie usłyszały już zarzuty kradzieży z włamaniem i przyznały się do winy. 48-latka usłyszała kolejny zarzut, gdyż jak ustalili policjanci, podejrzana jest również o kradzież 8 tys. zł na szkodę zgłaszającego. Do tego zdarzenia doszło pod koniec sierpnia bieżącego roku, a sprawa nie była wcześniej zgłaszana organom ścigania.

O dalszym losie kobiet zadecyduje sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: