Youtuberzy podawali się za policjantów. Odwiedzili wróżkę w sprawie morderstwa

Youtuberzy podawali się za policjantów. Odwiedzili wróżkę w sprawie morderstwa

Bialscy policjanci zatrzymali dwóch youtuberów, którzy ubrani w policyjne mundury podawali się za warszawskich funkcjonariuszy. Fałszywi policjanci odwiedzili w Białej Podlaskiej wróżkę. Przekonywali kobietę, że potrzebują jej pomocy w wyjaśnieniu kryminalnej zagadki.

W sobotnie popołudnie dyżurny bialskiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące dwóch mężczyzn, którzy ubrani w policyjne mundury prawdopodobnie podszywają się pod funkcjonariuszy policji. Z relacji jednej ze zgłaszających wynikało, że nieznajomi pod klatką bloku przebrali się w policyjne mundury. – Na miejsce natychmiast skierowani zostali policjanci, którzy szybko ustalili, w którym mieszkaniu obecnie przebywają nieznajomi. Potwierdzili też wstępne ustalenia. We wnętrzu mieszkania bialczanki świadczącej usługi wróżbiarskie zastali dwóch mężczyzn ubranych w policyjne mundury. Okazało się, że są to mieszkańcy Warszawy w wieku 26-28 lat. Zostali zatrzymani do wyjaśnienia – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Bialczanka poinformowała policjantów, że jeden z mężczyzn skontaktował się z nią wcześniej twierdząc, że jest policjantem z Warszawy i prowadzi śledztwo w sprawie zabójstwa kobiety nieopodal Białej Podlaskiej. – Mówił, że potrzebuje jej pomocy w zakresie wskazania sprawcy tego czynu. Telefoniczny rozmówca przyjechał na umówione spotkanie z drugim mężczyzną. Podczas wizyty mężczyźni między innymi zabrali pokrzywdzoną w miejsce wskazane przez nich jako miejsce zabójstwa – dodaje rzecznik policji.

Zatrzymali mężczyźni swoje zachowanie tłumaczyli faktem, iż są internetowymi twórcami filmowymi, którzy lubią stawiać ludzi w nietypowych sytuacjach i nagrywać ich reakcje, które wrzucają do sieci. W poniedziałek 15 marca usłyszeli zarzuty. Za popełniony czyn grozi kara do roku pozbawienia wolności. Mężczyźni odpowiedzą również za popełnione wykroczenie.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: