Wypadek na polu! Mężczyzna wciągnięty przez rozrzutnik

Wypadek na polu! Mężczyzna wciągnięty przez rozrzutnik

Wypadek na polu! Mężczyzna wciągnięty przez rozrzutnik

GMINA WISZNICE Policjanci z Wisznic wyjaśniają okoliczności wypadku, do którego doszło w poniedziałek 1 lipca na terenie gminy. Ze wstępnych ustaleń wynika, że 22-latek, wszedł na pracujący rozrzutnik do obornika. Podczas próby usunięcia awarii maszyny, został wciągnięty przez wirujący element podajnika.

Do zdarzenia doszło po godz. 10.30 w jednej z miejscowości na terenie gminy Wisznice.

- Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że 22-letni mieszkaniec tej gminy, wykonując prace polowe, wszedł na pracujący rozrzutnik obornika, w związku z chwilową awarią. Mężczyzna prawdopodobnie chciał usunąć słomę, która zatkała adapter roztrząsacza. Wówczas jego odzież została wciągnięta przez wirujący element maszyny - informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Mężczyzna doznał obrażeń ciała i przewieziony został do szpitala. Był pod wpływem alkoholu.

Policja apeluje o ostrożność i zdrowy rozsądek w trakcie wykonywanych prac polowych i korzystania z maszyn rolniczych. - Pamiętajmy, że chwila nieuwagi, zmęczenie i pośpiech niejednokrotnie mogą przyczynić się do tragedii. Stosując zatem podstawowe zasady bezpiecznej pracy w rolnictwie możemy uniknąć większości nieszczęśliwych wypadków - dodaje rzeczniczka bialskiej Policji.
Monika Pawluk

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: