Wybuch gazu na Terebelskiej

Wybuch gazu na Terebelskiej

BIAŁA PODLASKA W piątkowy poranek mieszkańców bloku przy ul. Terebelskiej 45A obudził wybuch gazu w jednym z mieszkań. Straty są spore, ale na szczęście nie ma ofiar śmiertelnych.

Do zdarzenia doszło 7 stycznia o godz. 8.15. Dariusz Kapłan, dyżurny Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej, informuje, że w mieszkaniu doszło do rozszczelnienia butli z gazem. – W wyniku zdarzenia doszło do wybuchu, poszkodowane zostały dwie osoby mężczyzna i kobieta w wieku ok 60 lat. Mają oni poparzenia rąk i nóg oraz uszkodzenia ciała od szkła, oboje samodzielnie opuścili mieszkanie. Pozostałym mieszkańcom tej klatki oraz całego budynku nic się nie stało – mówił nam dyżurny.

Mieszkanie, w którym doszło do wybuchu zlokalizowane było na parterze. Siła wybuchu była tak wielka, że uszkodzone zostały drzwi wejściowe obu pozostałych mieszkań na tej klatce schodowej oraz poważnie uszkodzone zostały ściany między mieszkaniami.

Budynkiem przy ul. Terebelskiej 45 a, w którym doszło do wybuchu administruje Zakład Gospodarki Lokalowej. Prezes Wojciech Chilewicz, który krótko po zdarzeniu pojawił się na miejscu na gorąco relacjonował, że nie ma ofiar śmiertelnych.  – Mężczyzna jest w szoku, ale nic mu nie grozi. Kobieta trafiła do szpitala. Od razu zaproponujemy im miejsce, w którym będą mogli mieszkać do momentu naprawy szkód – mówił nam prezes miejskiej spółki.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy