Wybili szyby w samochodach

Wybili szyby w samochodach
biala-podlaska.policja.gov.pl

BIAŁA PODLASKA We wtorkowy wieczór (6 kwietnia) policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące wybitych szyb w samochodach zaparkowanych na ulicy Orzechowej. Szybko zweryfikowano sprawców, a następnie ich zatrzymano. Wandalom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Dzień po otrzymaniu pierwszych zgłoszeń funkcjonariusze otrzymali informacje o kolejnych uszkodzeniach. Okazało się, że zniszczono również okna w budynkach użyteczności publicznej oraz wiatę przystanku autobusowego. Ponadto na komendę zgłosili się właściciele następnych pojazdów, w których wybito szyby.

Śledztwo wykazało, że sprawcami dewastacji byli 17-latek z Białej Podlaskiej oraz 20-latek z gminy Wisznice. Obaj zostali zatrzymani. W trakcie przesłuchania przyznali się do winy. Uszkodzeń dokonali młotkami, które na co dzień służą do awaryjnego wybijania szyb. Straty spowodowane ich zachowaniem wynoszą 20 tysięcy złotych.

Sprawcom uszkodzeń mienia grozi więzienie. Ponadto mogą zostać zobowiązani do zapłacenia grzywny oraz pokrycia kosztów naprawy szkód.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: