Współpraca w obliczu zagrożenia

Współpraca w obliczu zagrożenia
fot. UM Biała Podlaska

Podczas dzisiejszego spotkania z wojewodą lubelskim Lechem Sprawką prezydenci i burmistrzowie miast województwa lubelskiego  przyjęli wspólne stanowisko o ścisłej współpracy w obliczu zagrożenia koronawirusem. W spotkaniu uczestniczył prezydent Michał Litwiniuk. 

W związku z ogłoszeniem dziś przez resort zdrowia listy szpitali przekształconych na zakaźne, włodarze miast otrzymali informacje na temat przygotowań w województwie lubelskim.

W ośmiu szpitalach województwa lubelskiego w gotowości są oddziały zakaźne, zaś szpital w Puławach - SPZOZ przy ul. Bema 1- został przekształcony w jednoimienny, a więc taki, który od poniedziałku (16 marca), jako szpital zakaźny, będzie w gotowości do przyjmowania pacjentów z koronawirusem.

Ministerstwo Zdrowia poinformowało,że każdy szpital jednoimienny będzie wyposażony w co najmniej 10 procent łóżek respiratorowych.

Ponadto placówki te mają być wyposażone m.in. w sale operacyjne i zabiegowe, przystosowane do leczenia również innych schorzeń mogących się pojawić u osób zakażonych koronawirusem.

Szpitale jednoimienne będą przygotowane także do przyjęcia porodu od pacjentki z koronawirusem.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy