Wolontariusze nagrodzeni za codzienną pomoc

Wolontariusze nagrodzeni za codzienną pomoc

BIAŁA PODLASKA Na co dzień pomagają innym, jednak w tym dniu to oni byli najważniejsi. W Światowym Dniu Wolontariusza mówiło się o wartości pomagania, a najaktywniejsi młodzi ludzie zaangażowani w pomoc innym otrzymali wyróżnienia.

Spotkanie dla wolontariuszy skupionych wokół Centrum Wolontariatu Caritas Diecezji Siedleckiej zorganizowano 5 grudnia w Urzędzie Miasta. Monika Rybaczewska, koordynator wolontariuszy, podkreśla, że nie każda forma pomocy jest widoczna. Są bowiem tacy, którzy odwiedzają chorych i robią im zakupy, ale też i tacy, którzy angażują się w różnego rodzaju większe akcje i zbiórki.

W tym roku wolontariusze wypracowali ponad 5500 godzin. Ci najbardziej aktywni podczas spotkania w bialskim magistracie zostali wyróżnieni. Podziękowania za zaangażowanie w wolontariat przyjęły także nauczycielki: Agata Czech (Szkoła Podstawowa nr 3 im. Marii Konopnickiej w Białej Podlaskiej) oraz Katarzyna Martyna Kroszczyńska (Technikum ZDZ im. K.K. Baczyńskiego). Za największą liczbę wypracowanych godzin statuetkę anioła otrzymała Faustyna Kowalska, a za godną naśladowania postawę wolontariusza – Mateusz Czarnecki.

Faustyna w pomoc innym jest zaangażowana od dawna, w zasadzie nie potrafi powiedzieć, ile to już lat. – Zapisałam się do wolontariatu, by pomagać, a okazało się, że to wolontariat pomógł mi. Tak wiele się dzięki niemu nauczyłam. To jest magia. Gdy jesteśmy na jakiejś akcji, gdzie są osoby niepełnosprawne czy starsze i widzimy ich radość, jest to dla nas coś pięknego – przyznaje.

Wśród dziesięciu najbardziej zaangażowanych wolontariuszy w 2019 roku znaleźli się: Anna Trocewicz, Józef Kulik, Paulina Kurowska, Patrycja Osuch, Weronika Łaszkiewicz, Mateusz Staniszewski, Ola Radziejewska, Aleksandra Guz, Dominik Demianiuk i Klaudia Rybaczewska.

Gratulacje za cudowną postawę złożył wolontariuszom prezydent Michał Litwiniuk. – Jestem wdzięczny i zaszczycony, że spotykacie się właśnie w Urzędzie Miasta, wypełniając go najcieplejszymi uczuciami. Co lepszego można powiedzieć o mieście niż to, że zamieszkują je ludzie o dobrych sercach? Staramy się jako Urząd Miasta być wdzięcznym partnerem – zapewnił prezydent.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: