Włam do altanek ogrodowych

Włam do altanek ogrodowych

Za szereg usiłowań oraz kradzieży z włamaniem  do altanek ogrodowych na terenie Białej Podlaskiej odpowiedzą dwaj mieszkańcy miasta w wieku 30-32 lat. Łupem sprawców padły m.in. elektronarzędzia czy sprzęt RTV. Wartość strat oszacowana została na kwotę niemal 3 tys. zł. Policjanci odzyskali większość skradzionego mienia. Za popełnione czyny grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Do zdarzeń dochodziło od lutego do kwietnia br. na terenie Białej Podlaskiej. Sprawcy włamywali się do altan usytuowanych na terenie ogródków działkowych. Ich łupem padły m.in. elektronarzędzia, sprzęt RTV. Sprawcy zainteresowali się również butlami gazowymi czy rękawicami bokserskimi.

Bialscy funkcjonariusze otrzymali także zgłoszenia dotyczące usiłowań kradzieży z włamaniem. „Amatorzy cudzego mienia” chcąc dostać się do altanek uszkadzali ich zabezpieczenia, jednak nie znajdowali przedmiotów będących w ich zainteresowaniu. Łączna wartość strat oszacowana została przez pokrzywdzonych na kwotę niemal 3 tys. zł.

Sprawą zajęli się policjanci wydziału do walki z przestępczością  przeciwko mieniu. Intensywna praca funkcjonariuszy doprowadziła do ustalenia osób, które podejrzane są o udział w tych zdarzeniach. Okazało się, że są to dwaj mieszkańcy Białej Podlaskiej w wieku 30-32 lat. Policjanci odzyskali też większość skradzionych przedmiotów.

Mężczyźni usłyszeli już zarzuty i przyznali się do winy. Prokurator zastosował wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za popełniony czyn grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: