Wjechał w zaparkowaną na poboczu ciężarówkę

Wjechał w zaparkowaną na poboczu ciężarówkę

Wczoraj po południu kierowca osobowego peugeota uderzył w zaparkowaną na poboczu ciężarówkę. Do zdarzenia doszło na DK-2 w miejscowości Hola. Za kierownicą osobówki siedział 21-latek. Z obrażeniami ciała trafił do szpitala.

Do zdarzenia doszło po godzinie 15.30 na drodze krajowej nr 2 w miejscowości Hola pod Białą Podlaską.

– Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Peugeot uderzył w naczepę zaparkowanego na utwardzonym poboczu samochodu ciężarowego – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Samochodem osobowym kierował 21-letni mieszkaniec Terespola. Natomiast ciężarówką 48- letni obywatel Białorusi. – W chwili zdarzenia mężczyzna był trzeźwy, natomiast badanie stanu trzeźwości 21-latka wykazało 0,6 promila alkoholu w jego organizmie. W trakcie rozmowy z funkcjonariuszami mężczyzna oświadczył, że alkohol spożywał już po zdarzeniu – dodaje rzecznik.

W wyniku zdarzenia kierowca osobówki doznał obrażeń ciała i trafił do szpitala. Od mężczyzny została pobrana krew do badania retrospektywnego, które pozwoli określić ilość alkoholu w jego organizmie w chwili zdarzenia. Policjanci ustalają wszystkie okoliczności tego zdarzenia oraz apelują o rozwagę na drodze.

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: