Wesołe krasnoludki z Konstantynowa

Wesołe krasnoludki z Konstantynowa

KONSTANTYNÓW Zaledwie pół roku wystarczyło prywatnemu inwestorowi, by wznieść w pobliżu miejscowej szkoły obiekt, w którym od 1 lutego działa pierwszy w gminie niepubliczny żłobek Wesołe Krasnoludki. Rodzice pociech są bardzo zadowoleni

– Pomysł powołania takiej placówki narodził się w ubiegłym roku. Budynek o powierzchni 150 mkw. wznieśliśmy z mężem z własnych funduszy, z pomocą dotacji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej z programu Maluch+. Żłobek spotkał się z zainteresowaniem rodziców i od miesiąca w dwóch pomieszczeniach zapewniamy opiekę 24 maluszkom do trzech lat. Czują się u nas doskonale. Dzieci pochodzą z Janowa Podlaskiego i Konstantynowa – opowiada pomysłodawczyni, zarazem szefowa placówki Joanna Johan.

Powstanie niepublicznego żłobka umożliwia miejscowym mamom szybsze podjęcie lub kontynuowanie rozpoczętej wcześniej pracy. Placówka czynna jest w dni robocze od godz. 7 do 17. Dzieci pod opieką pięciu pań mogą korzystać z dwóch pomieszczeń: pobytu dziennego z małymi mebelkami i zabawkami oraz sypialni wyposażonej w łóżeczka i leżaczki. Podopieczni żłobka mają zapewnione trzy posiłki: śniadanie, obiad i podwieczorek, dostarczane przez firmę cateringową. Władze samorządowe gminy z zadowoleniem przyjęły inicjatywę pani Johan i starają się być partnerem dla placówki edukującej najmłodszych mieszkańców.

(g)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: