W sobotę wielkie sprzątanie miasta

W sobotę wielkie sprzątanie miasta
fot. J. Dragan

BIAŁA PODLASKA To będzie już trzecia edycja wiosennego sprzątania miasta. 23 kwietnia wszyscy chętni mieszkańcy mogą przyłączyć się do akcji i otrzymać ekopodarunek. Na koniec zaplanowane jest ognisko integracyjne.

W akcji mogą wziąć udział instytucje, szkoły, przedszkola, grupy nieformalne, stowarzyszenia, organizacje czy rodziny. Chodzi o to, by spotkać się i wspólnie zrobić coś dobrego dla miasta. Organizatorzy zapewniają worki i rękawiczki, a zebrane śmieci odbierze spółka miejska Zieleń.

Spotkanie uczestników zaplanowane jest w kilku punktach. Pierwszy to pawilon edukacyjny przy ul. Żurawiej. Tam sprzątane będą okolice nowej ścieżki rowerowej za założeniem Radziwiłłów w kierunku ul. Łomaskiej, a następnie teren parku XX-lecia (Małpi Gaj) w stronę Krzny. Drugi punkt to teren przy oczku wodnym za targowiskiem miejskim przy al. Tysiąclecia. Uprzątnięty zostanie cały teren wokół oczka, po obrzeża wału przy Krznie w kierunku ul. Łomaskiej. Trzeci punkt to wjazd na ścieżkę rowerową przy al. Tysiąclecia (pomiędzy al. Tysiąclecia a al. Jana Pawła II). Śmieci będą zbierane z lewego i prawego obrzeża Krzny do wysokości ogródków działkowych. Czwarty punkt to Kolonia Francuska – sprzątanie rozpocznie się od ul. Janowskiej (początek ścieżki rowerowej) w kierunku ul. Francuskiej. Piątym miejscem zbiórki uczestników jest parking przy MZK, po czym sprzątane będą ul. Brzegowa i okolice. W wymienionych pięciu punktach zbiórka zaplanowana jest na godz. 12. Godzinę wcześniej, bo o godz 11, mieszkańcy zbiorą się w ostatnim, szóstym punkcie – przy wieży ciśnień (ul. Stacyjna), gdzie porządek będzie robiony w kierunku garaży.

Wydarzeniu towarzyszyć będzie konkurs plastyczny, organizowany wspólnie z Fundacją Kreacja Magia Rąk w ramach Światowego Dnia Ziemi. Kierowany jest on do uczniów klas I-IV i V-VIII szkół podstawowych z terenu miasta. Regulamin dostępny jest na profilu facebookowym Papierowa Wiklina. Na koniec akcji odbędzie się ognisko integracyjne. Wcześniej każdy uczestnik sprzątania miasta otrzyma ekopodarunek.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy