W Międzyrzecu dofinansują wymianę kopciuchów

W Międzyrzecu dofinansują wymianę kopciuchów

MIĘDZYRZEC PODLASKI Międzyrzecki samorząd wygospodarował 125 tys. zł na wymianę starych pieców, tzw. kopciuchów, w gospodarstwach domowych. Miejski Program Wymiany Pieców przewiduje dofinansowanie do 5 tys. zł dla mieszkańca.

Dotacja może być przyznana na wymianę pieca centralnego ogrzewania zasilanego paliwem stałym na bardziej ekologiczne, np. pellet, gaz, olej, prąd, sieć ciepłowniczą lub pompę ciepła. Wnioskować o dofinansowanie mogą osoby, które spełnią kryteria. Na przykład takie, które nie otrzymały wsparcia w ramach projektu „Montaż małych instalacji odnawialnych źródeł energii w Międzyrzecu Podlaskim” oraz programu rządowego „Czyste powietrze”. Ponadto na nieruchomości nie może być prowadzona działalność gospodarcza. Wysokość dotacji to 50 proc. rzeczywistych kosztów, które obejmują demontaż starego pieca i zakup oraz montaż nowego. Ale kwota wsparcia nie może przekroczyć 5 tys. zł.

Wnioski można składać od 10 stycznia. Zainteresowani szczegółowe informacje na temat programu mogą uzyskać w wydziale strategii i rozwoju Urzędu Miasta, pod nr. tel. 83 372 62 32.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy