W Białej nie ma potwierdzonych przypadków

W Białej nie ma potwierdzonych przypadków

REGION W Białej Podlaskiej i powiecie bialskim wciąż nie potwierdzono żadnego przypadku zakażenia koronawirusem, choć troje kolejnych pacjentów czeka na wyniki testów. W Polsce zakażone są już 684 osoby (stan na poniedziałek, godz. 14.30).

W ubiegłym tygodniu wielu mieszkańców żyło informacją ze spółki miejskiej Wod-Kan. Okazało bowiem, że jedna z pracownic ma podejrzenie koronawirusa. Ernest Jaroszek z zarządu półki poinformował wtedy o 11 pracownikach, którzy z tego powodu objęci zostali kwarantanną. Okazało się jednak, że wynik był ujemny, pracownica jest zdrowa.

A jak wygląda sytuacja w bialskim szpitalu? – Jeden wynik dotarł do bialskiego szpitala – jest negatywny. Kolejna osoba trafiła z podejrzeniem. Obecnie w oddziale obserwacyjno-zakaźnym bialskiego szpitala znajdują się trzy osoby z podejrzeniem koronawirusa. Pacjenci są w obszarze izolowanym. Czekamy na wyniki – poinformowała w poniedziałek o godz. 14.30 rzecznik szpitala Magdalena Us.

Według stanu na 23 marca, godz. 12.40, w województwie lubelskim mamy trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. – Potwierdzone wyniki zakażenia koronawirusem dotyczą: jednego mężczyzny w przedziale wieku 41-60 lat, z powiatu chełmskiego, w stanie dobrym, który miał styczność z przypadkiem potwierdzonym, oraz dwóch kobiet w wieku powyżej 61 lat z powiatu chełmskiego, w stanie dobrym, które miały styczność z przypadkiem potwierdzonym – informuje Agnieszka Strzępka, rzecznik wojewody lubelskiego.

Do tej pory w całym województwie odnotowano w sumie 43 przypadki zakażenia, potwierdzone pozytywnymi wynikami testów laboratoryjnych. Jedna osoba zmarła. – Aktualnie na terenie województwa lubelskiego 18 osób jest hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia koronawirusem, 3271 osób jest poddanych kwarantannie, a 5504 osoby jest objętych nadzorem służb sanitarnych – mówi rzecznik wojewody.

W Polsce natomiast, do poniedziałku, zakażone były już 684 osoby. Tylko 23 marca (stan na godz. 14) przybyło 51 kolejnych i jedna osoba zmarła. To pochodzący ze Szczyrku 83-leni mężczyzna, który miał choroby współistniejące i zmarł w szpitalu w Tychach.

W minionym tygodniu rząd podjął decyzję o przedłużeniu przerwy w przedszkolach, szkołach i uczelniach, o dalszym zamknięciu sklepów i restauracji oraz kontynuowaniu pozostałych ograniczeń. Tak ma pozostać do Świąt Wielkanocnych. Rząd pracuje nad pakietem pomocowym dla przedsiębiorców poszkodowanym przez koronawirusa. Premier zapewnia także, że nie są zagrożone świadczenia 500 plus oraz trzynastki dla emerytów.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: