Uważaj! W piątek policja prowadzi akcję Prędkość

Uważaj! W piątek policja prowadzi akcję Prędkość
fot. KMP w Białej Podlaskiej

Policjanci skontrolują, czy kierowcy stosują się do przestrzegania ograniczeń prędkości. Będą dokonywać pomiarów zarówno przy użyciu stacjonarnych radarów, jak i samochodów wyposażonych w wideorejestratory.

Piątkowa (19.04) akcja „Prędkość” prowadzona jest w całym kraju. Należy więc spodziewać się większej liczby patroli na drogach. – Od rana na ulicach Białej Podlaskiej oraz powiatu bialskiego kontrolujemy prędkość osób kierujących pojazdami, zarówno statycznie, przy użyciu mierników prędkości, jak i dynamicznie, przy użyciu wideorejestratorów – informuje rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej nadkomisarz Barbara Salczyńska-Pyrchla.

Celem tych działań jest zapobieganie wypadkom drogowym oraz przestrzeganie obowiązujących przepisów prawnych przez uczestników ruchu. Podczas wzmożonych kontroli policjanci będą sprawdzać także: stosowanie pasów bezpieczeństwa i urządzeń do bezpiecznego przewożenia dzieci, stan techniczny pojazdów, przestrzeganie przez kierowców przepisów ruchu drogowego.

– Przypominamy o obowiązku stosowania się do ograniczeń prędkości. Zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowca pojazdu jest obowiązany jechać z prędkością zapewniającą panowanie nad pojazdem, z uwzględnieniem warunków, w jakich ruch się odbywa, a w szczególności: rzeźby terenu, stanu i widoczności drogi, stanu i ładunku pojazdu, warunków atmosferycznych i natężenia ruchu. Ponadto powinien wziąć pod uwagę również inne czynniki, między innymi umiejętności i doświadczenie w kierowaniu pojazdami, stres, zmęczenie, zażywane leki.

Należy również pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości, w sytuacji nagłego zagrożenia, panowanie nad pojazdem staje się coraz trudniejsze. Kierowcy, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi. Zdejmijmy więc nogę z gazu.

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy