Utrwalić na zdjęciach uśmiech w trudnych momentach

Utrwalić na zdjęciach uśmiech w trudnych momentach

GMINA LEŚNA PODLASKA Nie brakuje ciekawych inicjatyw w czasie, gdy mieszkańcy siedzą w domach, a wychodzenie chociażby na spacery jest karane. Intymne i rodzinne oblicze kwarantanny związanej z zagrożeniem koronawirusem pokazuje na zdjęciach Natalia Potocka. Mieszkająca w gminie Leśna Podlaska fotograf z pasją zatrzymuje w kadrze wyjątkowe chwile uchwycone w domowym zaciszu.

Natalia Potocka to fotograf z wykształcenia i zamiłowania. Za obiektywem pracuje od ponad dziesięciu lat, i nic nie zapowiada, by miało się to zmienić. Prywatnie jest żoną Kamila oraz mamą Łucji i Anielki, zawodowo – właścicielką studia Trzecia Strona Lustra. Mówi o sobie, że jest uzależniona od kreatywności, nie potrafi się nudzić i odpoczywać.

Stąd pomysł, by w czasie, gdy nie ma zleceń komercyjnych, zrobić coś dla lokalnej społeczności i pozostawić ślad w historii z czasu, gdy mieszkańcy regionu, tak jak wszyscy Polacy, zostali zamknięci w domach. Jak ludzie sobie radzą w tym czasie? Jak spędzają czas? Emocje i wyjątkowe momenty zostały przez Natalię zatrzymane w kadrach, a zdjęcia może obejrzeć każdy na profilu Trzecia Strona Lustra na Facebooku.

Jaka jest jego idea? – Projekt nazwałam roboczo #jeszczebedziepięknie. Pomysł ten powstał gdzieś na świecie i zaczął być podłapywany przez różnych fotografów. Nie jest to skoordynowana akcja pod jakimś hasłem. Raczej inspiracja fajnym pomysłem, który ma działać pozytywnie na małe społeczności. Według mnie projekt ma na celu pokazanie, że wszyscy znaleźliśmy się w dokładnie takiej samej sytuacji. Trochę strasznej, trochę monotonnej – zauważa Natalia.

Wyjątkowość obecnej sytuacji, jej zdaniem, wyznacza życie w nowej rzeczywistości. – Większość z nas znacznie ograniczyła to, czym zajmowała się na co dzień i egzystuje głównie w mieszkaniach, domach, na podwórkach. Brakuje nam interakcji z innymi. Może akcja nie ma dużego znaczenia, ale ma wywołać uśmiech. Po pierwsze tym, że widzimy, że inni mają jak my. A po drugie rodziny, które wezmą udział w projekcie, mają pamiątkę w postaci zdjęcia – wylicza fotograf. 

Udział w akcji jest bezpłatny. Natalia fotografuje na terenie Białej Podlaskiej i Międzyrzeca Podlaskiego. Można się z nią skontaktować poprzez wiadomość prywatną. Osoby chcące wziąć udział w akcji mogą się zabawnie ubrać oraz przygotować napis „Jeszcze będzie pięknie”.

Więcej na ten temat w papierowym i cyfrowym wydaniu „Podlasianina” https://eprasa.pl/news/podlasianin od 21 kwietnia.

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy