Ukrywali się przed odsiadką

Ukrywali się przed odsiadką

Policjanci minionej doby weszli do dwóch mieszkań na terenie miasta. W jednym odnaleźli 31-latka, który poszukiwany był 7 listami gończymi m.in. za przestępstwa narkotykowe.

Policjanci bialskiej komendy zajmujący się zwalczaniem przestępczości przeciwko mieniu uzyskali informację, że mężczyzna powrócił na terytorium Polski. Funkcjonariusze wpadli na jego ślad. – Wczoraj wieczorem podczas wspólnych działań z kryminalnymi zatrzymali 31-latka na terenie miasta. By dostać się do zatrzymanego niezbędne było siłowe wejście do mieszkania. W działaniach tych mundurowych wspierali funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej z Białej Podlaskiej – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

W czwartek rano policjanci zapukali też do domu, w którym jak wynikało z ustaleń bialskich kryminalnych przebywa 36-letni bialczanin, poszukiwany na polecenie Sądu Okręgowego w Lublinie do odbycia kary 3 lat pozbawienia wolności za rozbój z użyciem niebezpiecznego przedmiotu. – 36-latek często zmieniał miejsce zamieszkania przebywając również za granicą. Z ustaleń funkcjonariuszy wynikało, że mężczyzna jest niebezpieczny oraz może posiadać broń, dlatego w realizację działań włączyli się policjanci Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Lublinie, którzy zatrzymali 36-latka. Również w tym przypadku niezbędne było siłowe wejście pod wskazany adres – dodaje rzecznik.

Zarówno 31 jak też 36-latek trafili już do zakładu karnego.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: