Ukradł poloneza

Ukradł poloneza

27-letni mieszkaniec gm. Rossosz podejrzany jest o kradzież poloneza. Zatrzymującym go policjantom przyznał, że chciał rozebrać i sprzedać skradzione auto. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż już wcześniej odbywał karę za podobne przestępstwo.

Do zdarzenia doszło w ubiegłym tygodniu, na terenie jednej z miejscowości w gm. Rossosz. Nieznany sprawca skradł zaparkowanego na posesji poloneza atu. Aby wyjechać nim z terenu posesji musiał przełożyć akumulator z innego samochodu. Wartość auta została oszacowana przez pokrzywdzonego na kwotę około 800 złotych. Gdy kradzież zgłoszona została organom ścigania, sprawą zajęli się kryminalni z Komisariatu Policji w Wisznicach. - Funkcjonariusze odnaleźli skradziony samochód oraz ustalili personalia mężczyzny, który ma związek z tym zdarzeniem. Okazało się, że jest to znany wisznickim policjantom, 27-letni mieszkaniec gm. Rossosz. Mężczyzna zatrzymany został do wyjaśnienia. W rozmowie z policjantami przyznał, że ukradł auto, gdyż potrzebował gotówki. Zamierzał pojeździć nim trochę po czym rozebrać go na części i sprzedać. Sądził, że takiego samochodu nikt nie będzie szukał - informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy KMP.

W piątek mężczyzna usłyszał zarzut i przyznał się do winy. Odpowiadał będzie w warunkach recydywy, gdyż w ostatnim okresie odbywał karę pozbawienia wolności za podobne przestępstwa. W grudniu ubiegłego roku opuścił zakład karny. O dalszym losie 27-latka zadecyduje sąd. Zgodnie z przepisami kodeksu karnego czyn ten zagrożony jest karą do 5 lat pozbawienia wolności, a w przypadku czynu popełnionego w recydywie kara ta może zostać zwiększona o połowę.

(mp)

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: