Tragiczne wypadki na drogach powiatu

Tragiczne wypadki na drogach powiatu

Do dwóch tragicznych wypadków doszło w piątek 25 grudnia na drogach powiatu bialskiego. W ich wyniku śmierć poniosły dwie osoby. Po godzinie 18.00 miejscowości Julków 29-letni kierowca audi zderzył się z jadącym z przeciwka volvo. W chwili zdarzenia mężczyzna był nietrzeźwy. Do drugiego wypadku doszło po godzinie 22.00 na krajowej dwójce podczas wyprzedzania. 

Do pierwszego wypadku doszło po godzinie 18.00 w miejscowości Julków w gminie Biała Podlaska. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący samochodem marki audi 29-letni mieszkaniec gminy Konstantynów, prawdopodobnie w wyniku niedostosowania prędkości, zjechał na przeciwległy pas ruchu, zderzając się z volvo – informuje Barbara Salczyńska-Pyrchla, rzecznik prasowy Komendy Miejskiej Policji w Białej Podlaskiej.

Audi zjechało na pobocze, następnie uderzyło w ogrodzenie posesji i dachowało. W wyniku zdarzenia 31-letni pasażer osobówki poniósł śmierć na miejscu. A 29-letni kierowca z obrażeniami ciała trafił do szpitala. W chwili zdarzenia mężczyzna był nietrzeźwy. Przeprowadzone badanie potwierdziło w jego organizmie niemal 1,5 promila alkoholu

.Drugim samochodem kierowała 21-letnia mieszkanka gminy Biała Podlaska. Zarówno 21-latka jak też pasażerowie tego auta nie odnieśli żadnych obrażeń.

Do drugiego tragicznego wypadku doszło jeszcze tego samego wieczoru około godziny 22.20 na krajowej dwójce w Międzyrzecu Podlaskim. – Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca samochodem marki bmw, 20-letnia mieszkanka gminy Zbuczyn, rozpoczęła wyprzedzanie passata. W pewnym momencie zorientowała się, że może nie zdążyć wykonać tego manewru, z uwagi na jadące z przeciwka auto. Wówczas próbowała zjechać na prawy pas ruchu, gdzie zderzyła

uszkodzone audisię bocznie z wyprzedzanym volkswagenem – dodaje rzecznik. Passat zjechał na pobocze i uderzył w przydrożne drzewo, natomiast bmw zjechało do rowu.

Passatem kierowała 37-letnia mieszkanka gminy Międzyrzec Podlaski. W wyniku zdarzenia kobieta poniosła śmierć na miejscu. Do szpitala z obrażeniami ciała trafiły dwie osoby, pasażerowie pojazdów.

Czynności na miejscu obydwu zdarzeń wykonywane były pod nadzorem prokuratora.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: