Tradycyjne gry i zabawy już w sobotę

Tradycyjne gry i zabawy już w sobotę

BIAŁA PODLASKA W najbliższą sobotę 14 września w parku Radziwiłłowskim odbędzie się I Europejski Festiwal Tradycyjnych Zabaw i Gier. Początek o godz. 12.

Wydarzenie rozpoczną wystąpienia rektorów bialskiej filii AWF oraz LSPA w Rydze. Potem uczestników czekają liczne atrakcje. W programie m.in. występ skrzypaczki Oliwii Spychel, prezentacje w wykonaniu studentów AWF, stowarzyszenia Przez Pryzmat, Muzeum Południowego Podlasia, Grupy Rekonstrukcyjnej Fortis oraz pracowni Agafii. Ale wystąpi też Kapela Ludowa Podlasiacy z Bialskiego Centrum Kultury oraz odbędzie się "Bieg z fajerką" o mistrzostwo miasta Biała Podlaska.

Wśród gości pojawią się także przedstawiciele Stowarzyszenia Rozwoju Miejscowości Studzianka, którzy zaprezentują tradycyjne tatarskie, oraz fundacja Korzenie i Skrzydła. Pełen plan wydarzeń znajduje się na naszej stronie www.podlasiak.info.pl. Podane tam zostały szczegółowo godziny poszczególnych atrakcji.

O godz. 15 rozstrzygnięty zostanie konkurs tygodnika "Podlasiak" na ulubione i najmilej wspominane gry z dzieciństwa. Wręczymy nagrody laureatom, których o zwycięstwie poinformowaliśmy telefonicznie.

W imieniu organizatorów zapraszamy. Wstęp bezpłatny. Wydarzenie objął patronatem prezydent miasta Biała Podlaska Michał Litwiniuk.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy