To będzie muzyczna i artystyczna wiosna!

To będzie muzyczna i artystyczna wiosna!

BIAŁA PODLASKA Wiosna w pełni, przed nami lato, a więc pora przybliżyć mieszkańcom program imprez, które odbędą się w nadchodzącym sezonie. Opowiedzieli o nich na konferencji 6 maja prezydent Michał Litwiniuk oraz dyrektorzy miejskich instytucji kultury.

– Chciałbym zachęcić mieszkańców do wspólnego świętowania wydarzeń kulturalnych, do spotkań w pięknych okolicznościach przyrody oraz odwiedzania naszych instytucji kultury przy okazji organizowanych przez nas wydarzeń – zachęcić na początek prezydent Michał Litwiniuk.

Muzyczne emocje czekają jeszcze w maju. Z okazji Dnia Matki zaplanowany jest koncert Zespołu Pieśni i Tańca Podlasiacy i Kapeli Ludowej Podlasiacy, w programie także pokazy taneczne Domino i Impuls. Wydarzenie odbędzie się w sali widowiskowo-konferencyjnej przy ul. Brzeskiej 41. W maju jubileusz świętować będzie Klub Seniora Zacisze.

Muzeum Południowego Podlasia zaprasza natomiast 18 maja na otwarcie wystawy Janusza Towpika "W krainie baśni", znanego ilustratora książek dla dzieci. To wydarzenie rozpocznie cykl propozycji pod nazwą Noc Muzeów (szczegóły na stronie 26 z zapowiedziami).

Ciekawie zapowiadają się Dni Białej. Na otwarcie planowanych jest sporo gwiazd. Przed bialską publicznością 1 czerwca wystąpi m.in. Blue Rain, Andrzej Rybiński i Kombii. Z kolei 2 czerwca imprezę rozpocznie Festiwal Piosenki Dziecięcej Piastuś, potem zaśpiewa Dawid Kwiatkowski, a na koniec zaplanowany jest kabareton (Grzegorz Halama i kabaret Smile). Dni miasta obchodzone będą w parku Radziwiłłowskim.

„Koncert Wolności”, poświęcony 30. rocznicy wyborów 4 czerwca, to kolejna muzyczna propozycja. 7 czerwca wystąpią artyści Studia Wokalnego Brevis i młodzież koła dziennikarskiego Żółte Dzioby, działających przy BCK. Tego dnia nastąpi podsumowanie wszystkich działań i przedsięwzięć zorganizowanych w ramach obchodów. Tego samego dnia czekają mieszkańców ciekawe doznania w Galerii Podlaskiej, gdzie odbędzie się wystawa plakatów Krzysztofa Dydo.

Od 7 do 9 czerwca w parku czekać będzie na bialczan wydarzenie pod hasłem "Park Sztuki”. – Jak mawiają bialscy artyści, jest to obcowanie ze sztuką w przestrzeni miejskiej. Celem jest ekspozycja w bialskim parku Radziwiłłowskim prac zaproszonych twórców oraz możliwość obserwowania, jak powstają poszczególne instalacje artystyczne, zaprojektowane tak, aby wpisywały się w przestrzeń Parku i nawiązywały do bogatej historii tego miejsca – mówi Zbigniew Kapela, dyrektor BCK.

W czerwcu nie zabraknie też innych wydarzeń muzycznych. Na 11 czerwca zaplanowany jest konkurs piosenki bialskiej „Prawy do lewego”, a na 16 czerwca – muzyczne show zespołu Electro Acoustic. Ponadto warto odnotować, że park Radziwiłłowski 14 czerwca będzie miejscem otwarcia wystawy poplenerowej Leszka Mędzika "Sacrum miejsca".

Szczegóły wydarzeń kulturalnych podawać będziemy w kolejnych wydaniach tygodnika "Podlasiak".

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy

Zobacz także: