Terespol: 4. turniej tenisa mężczyzn ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

Terespol: 4. turniej tenisa mężczyzn ku pamięci Żołnierzy Wyklętych

W hali sportowej MCKSiR w Terespolu w niedzielę 10 marca odbyła się czwarta edycja Turnieju Tenisa Mężczyzn w grze pojedynczej, mająca na celu upamiętnienie Żołnierzy Wyklętych. Zwyciężył Piotr Szyszkowski.

Kierownik wydziału sportu w Miejskim Centrum Kultury Sportu i Rekreacji w Terespolu Wojciech Machnowski przywitał przybyłych tenisistów oraz gości, a współorganizator turnieju Piotr Szyszkowski nakreślił rys historyczny walk żołnierzy podziemia antykomunistycznego w latach 1944-1963 oraz wymienił symboliczne postaci, do których należą m.in. rotmistrz Witold Pilecki, generał August Fieldorf, pułkownik Łukasz Ciepliński czy sanitariuszka Danuta Siedzikówna.

Zwrócił też uwagę na fakt zasadzenia dębów pamięci poświęconych Żołnierzom Wyklętym, które rosną przy Akademickim Liceum w Terespolu. Trener Szyszkowski nadmienił cele zorganizowania tych zawodów: 1. oddanie hołdu Żołnierzom Wyklętym, którzy działali w latach 1944-1963; 2. popularyzacja wiedzy na temat żołnierzy podziemia antykomunistycznego i ich roli w chlubnych dziejach Polski; 3. upowszechnianie tenisa jako szlachetnej formy aktywności fizycznej; 4. promocja prozdrowotnych wzorów zachowań w lokalnej społeczności; 5. upowszechnianie wiedzy związanej z Terespolem.

Tenisiści rozgrywali spotkania według systemu „każdy z każdym”, do jednego seta.

Wśród znamienitych gości turnieju pojawiła się biegaczka długodystansowa Izabela Paszkiewicz (z domu Trzaskalska), która wyraziła gorącą aprobatę dla tego typu przedsięwzięć sportowych.

Na zakończenie turnieju Wojciech Machnowski wręczył tenisistom puchary, pamiątkowe dyplomy oraz upominki tenisowe.

Pierwsza trójka turnieju przedstawia się następująco:

  1. Piotr Szyszkowski
  2. Jakub Pastuszak
  3. Szymon Trzaskalski

Na koniec Piotr Szyszkowski wyraził swoją wdzięczność z faktu uczestnictwa w turnieju młodego pokolenia tenisistów, którzy jako świadomi i odpowiedzialni obywatele, w przyszłości będą stanowili nie tylko o obliczu tenisa w Terespolu, ale i całokształcie dziejów Polski.

zdjęcia MCKSiR w Terespolu

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy