Talenty są i wśród niepełnosprawnych

Talenty są i wśród niepełnosprawnych

Na scenie wystąpili podopieczni Wspólnego Świata

BIAŁA PODLASKA Festiwal "Słońce w każdym" zorganizowano już po raz drugi. Kadra Stowarzyszenia Wspólny Świat oraz podopieczni zaprosili do wspólnej zabawy dzieci z różnych placówek. Po to, by pokazać, że niepełnosprawność nie skazuje na brak aktywności w sferze artystycznej.

Stowarzyszenie Wspólny Świat do organizacji wydarzenia zainspirował odbywający się w Brześciu festiwal pod tą samą nazwą. Postanowili więc przenieść wydarzenie na nasz grunt i 12 kwietnia w sali widowiskowo-konferencyjnej przy ul. Brzeskiej 41 udało się im to już po raz drugi.

– Ideą festiwalu jest pokazanie talentów i możliwości osób niepełnosprawnych w obszarze artystycznym. Chcemy pokazywać, że niepełnosprawność nie musi być ograniczeniem i można się realizować mimo jej posiadania. To wydarzenie pozwala także na integrację i bliższe poznanie. Biorą w nim udział placówki nie tylko zajmujące się dziećmi niepełnosprawnymi, ale i placówki integracyjne – mówi Anna Chwałek, prezes Stowarzyszenia Wspólny Świat. Zapytana przed koncertem o to, co zobaczymy na scenie, odpowiedziała krótko: – Entuzjazm i radość dzieci. Nasze dzieci mają różne talenty. Najważniejsze i jednocześnie najtrudniejsze jest to, by je odkryć.

Zaproszenie na wydarzenie przyjęli przedstawiciele Szkoły Specjalnej w Brześciu. Dyrektor tej placówki przypomina, że współpraca z bialskim stowarzyszeniem trwa od 2014 roku i jest bardzo owocna.

– Współpracujemy w sferze merytorycznej i artystycznej. Nie pierwszy raz tu przyjeżdżamy, ale i do nas przyjeżdżali pedagodzy i dzieci ze stowarzyszenia. Na festiwal przyjechaliśmy, by pokazać co potrafią nasze dzieci i jak są twórcze. Dla nas ważne jest to, że mogą tu nie tylko wystąpić na scenie, ale też poznać inne środowisko i inne dzieci. To pewien rodzaj uspołecznienia – uważa Ludmiła Denisewicz, dyrektor Szkoły Specjalnej w Brześciu.

Więcej zdjęć >>>

Justyna Dragan

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy