Strzeleckie zawody z okazji wojskowego święta

Strzeleckie zawody z okazji wojskowego święta

Monika Pawluk

MIĘDZYRZEC PODLASKI Klub Strzelecki Vis zorganizował w niedzielę 11 sierpnia, z okazji zbliżającego się święta Wojska Polskiego, otwarte zawody strzeleckie. Uczestnicy rywalizowali na strzelnicy w Łukowisku.

W zawodach wzięło udział około trzydzieści osób. – To jest również promocja naszego stowarzyszenia. Działamy od 2016 roku, a strzelnicę, dzięki uprzejmości Rady Gminy, mamy od 2017 r. i póki co niewiele osób jeszcze o niej wie. Dlatego poprzez organizację tego typu imprez i współpracę z innymi stowarzyszeniami staramy się wypromować zarówno ją, jak też nasze stowarzyszenie. Chcemy też krzewić i wdrażać do posługiwania się bronią osoby, które nie mają jeszcze licencji zawodniczej i uprawnień. I takie zawody, z użyciem małokalibrowej broni, jak najbardziej służą temu, żeby promować ten sport – mówi Grzegorz Michalczuk, prezes Klubu Strzeleckiego Vis w Międzyrzecu Podlaskim.

Strzelectwo staje się coraz bardziej popularnym sportem, ale też formą spędzania wolnego czasu. W okolicach Międzyrzeca, Radzynia czy Białej jest wiele osób, które zajmują się krzewieniem tej formy aktywności. – Myślę, że to świadczy o tym, że świadomość ludzi wzrasta na temat tego sportu. Może wrócimy do dawnych czasów, kiedy strzelectwo znajdowało się w programach szkolnych. To nie byłby zły pomysł, bo strzelectwo uczy dyscypliny, odpowiedzialności i samokontroli. Wystarczy popatrzeć na naszą imprezę, przyjechali ludzie z rodzinami i widać, że to znakomita forma spędzania wolnego czasu. Nie przed telewizorem czy komputerem, ale na świeżym powietrzu – dodaje Michalczuk.

Zawodnicy strzelali z karabinów sportowych, w trzech postawach.

Więcej na ten temat w papierowy wydaniu 20 sierpnia.

Dodaj komentarz

Komentarze

    Brak komentarzy